Jdi na obsah Jdi na menu
 


Povahy člověka

 

Melancholik
Melancholik je většinou tichý človíček, který o všem přemýšlí. Bývá občas až přecitlivělí.Jeho skvělou vlastností je, že dokáže naslouchat lidem a pochopit jejich problémy a vcítit se do nich. Jejich okolí je považuje tak trochu za vrbu, které mohou svěřit svoje problémy a ví, že u nich budou v bezpečí.
Melancholici jsou nejlepší spisovatelé, poetici... prostě všichni umělci. Dále psychologové, ale nemůžou se nechat až příliš ovlivňovat svými pacienty. Naopak se většina z nich nehodí na vedoucí různých velkých podniků apod.
Melancholici jsou introverní a přemýšlivá skupina.Dvakrát všechno přehodnotí a až pak se dají do věci...
Flegmatik
Flegmatik se na první pohled může jevit jako zakřiknutá osůbka, která nemá svůj vlastní názor. Opak je ale pravdou. Flegmatik má svůj názor, ale většinou nepovažuje za důležité ho vyslovit. Jeho skvělou vlastností je, že za každou cenu zachová svůj klid. Nikdy nepanikaří, většina problémů jde prostě mimo něj. Své problémy nepotřebuje hned někomu vykládat.Dokáže se s nimi vyrovnat sám.
Flegmatici se nejlépe uplatní při práci v kolektivu. Jeho povolání je třeba učitel, vedoucí čehokoliv apod. Vždy bude mít klidnou hlavu. Naopak flegmatici většinou nebývají např. dobří spisovatelé, protože se nedokáží vžít do děje..Bývají velmi samostatní . Flegmatici jsou introvertní a stabilní skupina.
http://noc-den.bloger.cz/obrazky/noc-den.bloger.cz/povahy-hl-obrazek.png.tn.jpg
 
Cholerik
Cholerici jsou asi tou nejzvláštnější a nejnevypočítatelnější skupinou. Někdy se stane, že vybuchnou pro nic za nic, jindy jsou zase vzorem dobroty. Jejich skvělou vlastností je, že se dokážou zapálit pro každý podnik. Svým nadšením většinou strhnou i ostatní.Jsou velmi energetičtí.Občas jsou podlý až nevyspitatelní.Díky svím vlastnostem jsou "bohužel" i skvělí lháři...
Cholerici mají mezi svým okolím značný respekt a jen málokdo se s nimi pustí do křížku. Díky tomu se dobře uplatní jako vedoucí. Pozor! Hrozí ale riziko, že se nechají pro nic za nic vytočit. Musí se proto aspoň trošku ovládat.Cholerici jsou extrovertní a cílevědomá skupina.
Sangvinik:
Se sangvinikem se člověk nenudí.Mnohdy byvají sangvinici považováni za tu "nej" skupinu, ale opak bývá pravdou.Tito lidé jsou většinou oblíbení v kolektivu, mají mnoho přátel.Jde jim o to aby byli co nejvíc obdivováni. Jejich slabou stránkou je, že jen těžko dokáží porozumět cizím problémům. Také různá tajemství si většinou nenechají pro sebe.Jsou typickým vůdcem a stahují ostatní na jejich stranu s ohromnou lehkostí.Sangvinici se chovají ve všech případech jakoby stoprocentně věděli o co jim jde, ale většinou v sobě mají pořádný zmatek...
Sangvinici jsou extrovertní a stabilní skupina.
 
 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář